Zaměření vodních zdrojů

  1. Prvním a nejdůležitějším krokem vedoucím k vytvoření studny, která bude mít dostatek požadovaného množství vody je SPRÁVNÉ ZAMĚŘENÍ MÍSTA proutkařem co najde vodu, kde by se měla studna nacházet.
  2. Toto správně zaměřené místo je místo s přesností na cm, kde se kříží min 2 prameny v určité hloubce s dostatečnou vydatnosti přítoků pramenů, dle požadavků uživatele studny.
  3. Počet pramenů nemusí být hlavním měřítkem k dobré vydatnosti vodního zdroje ve studni. Nejdůležitější skutečností vedoucí k závěru od správnosti místa studny je síla pramenů, neboli vydatnost pramenů měřící se v jednotkách l/s. Není výjimkou, kdy dva prameny proudící do studny mají mnohem větší vydatnost a tlak než 3 a více pramenů.

Špatně zaměřené místo

Ve 30 % zaměřených míst tzv. proutkaři, se stává, že proutkař zaměří geopatogenní zónu nebo nezaměří křížení pramenů, ale jenom jeden pramen procházející místem označeným jako místo studny.

Místo s označenou špatnou přesností, kde místo není přímo na pramenech a po vytvoření studny voda jen prosakuje.

Zadejte dotaz k zaměření vodních zdrojů


OPRAVY STUDNÍ OPRVY HISTORICKÝCH STUDNÍ PŘÍČINY A OPRAVY POŠKOZENÉ STUDNY ZAMĚŘENÍ VODNÍCH ZDROJŮ POSOUZENÍ STÁVAJÍCÍ STUDNY POVRCHOVÉ VODY – ZNEČIŠTĚNÍ PROUTKAŘI FOTOGALERIE -REFERENCE KONTAKT
» Projekty a legislativa

© 2018 - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA - „VODA - STRATEGICKÁ SUROVINA” Studny Jakub Tomáš - specialista na kopané studny TEL: 739 504 550